Disa

Disa

Disa Technologies, Inc.

 • Store

  Android
 • Category

  Communication

 • Country

  Czech Republic

 • Language

  Czech

 • Last update

  June 12, 2019

 • Current version

  0.9.9.9

 • Avg ratings

  3.5

Disa

Disa je Vaše nové centrum zpráv

App Power
 • App name

  Your app name is quite long enough. 4 characters

  Show ASO best practices
  Make sure you have added relevant and strong keywords to optimize your discoverability. Check out our Keywords Analysis to find the best keywords for your app
  Want to improve your app name? Start a free trial
 • App short description

  Your app short description is too short. 31 characters

  Show ASO best practices
  Your short description should explain in one sentence what your app does. Don’t forget to include your strongest keywords as they will be taken into account by the Google Play Store algorithm. We recommend to use all available 80 characters.
  Want to improve your app short description? Start a free trial
 • App description

  The length of your description looks great. 3158 characters

  Show ASO best practices
  You have 3158 characters. The Play Store algorithm takes app descriptions into account so don't forget to use relevant and important keywords in your description to increase your discoverability. Use our Keywords Analysis to find the best keywords for your app.
  Want to improve your app description? Start a free trial
 • App screenshots

  Ok, that's perfect, your app has enough screenshots.

  Show ASO best practices

  Ok, that's perfect. You have 5 screenshots. We hope that users can see all your incredible app features. Be sure that your first screenshots showcase your best features.

  Learn more about app screenshots Start a free trial
 • App versions

  Your last version was released more than 3 months ago. Update your app with new features and/or some bug fixing.

  Show ASO best practices

  Your app's last version was released on June 12, 2019. It is important to regularly update your app. Best practices recommend to update your app every 4 to 6 weeks. This means fixing reported bugs, improving existing features, launching new features etc. Keep an eye on users' feedback. The next great features may already be asked by many users.

  Learn more about app versions Start a free trial

Disa

Disa Technologies, Inc.

 • Store

  Android
 • Category

  Communication

 • Country

  Czech Republic

 • Language

  Czech

 • Last update

  June 12, 2019

 • Current version

  0.9.9.9

 • Avg ratings

  3.5

Want more insights?

Start a free trial

App Screenshots

Disa screenshot Disa screenshot Disa screenshot Disa screenshot

Communication Keywords Position

Find best potential keywords for your app by identifying high-volume and low-competition words.

AppTweak helps identify the most relevant keywords for your application. Discover our very complete keyword research tool and get further insigts on which words have the best potential.

Learn more

Description's keywords count and density

Check which keywords are most repeated in your app and your competitors' description and with what frequency.

 • Keyword
 • Count
 • Density
Centrum zpráv, na který jsme všichni čekali. Disa sjednotí všechny komunikační služby aniž by zatížila Vaše zařízení. Čistý design, funkce, které jsou neustále aktualizovány a tak jednoduché sjednocení zpráv, které nemohlo být ani o trochu jednodušší.

Jedná se o beta verzi; zatím stále napilno testujeme. Naštěstí je ale aplikace natolik stabilní, že ji můžete v pohodlí používat, zatímco ji my vylepšujeme. Máte-li nějaké otázky, připojte se na naši Disa Google+ komunitu (tu naleznete na http://www.disa.im), kde Vám uživatelé a moderátoři jistě pomohou. Nebo navštivte naši FAQ stránku (http://www.disa.im/faq.html)

Co můžu dělat s aplikací Disa

Můžete snadno organizovat! Slučte dohromady kontakty a komunikační služby do 2 kliknutí. Máme tu pro Vás mnoho dalších skvělých funkcí a ty budeme neustále aktualizovat, abychom Vám dali ten nejlepší uživatelský zážitek. Stačí jen stáhnout aplikací a objevit, co vše Disa umí a dokáže.

Jak začít používat aplikaci

Vyberte Vaše služby - Otevřete aplikaci > klikněte Nastavení > klikněte Přidat službu > a vyberte Vaši službu ze seznamu ve správci pluginů.
(Po nastavení Vaší služby se načte prvních 10 konverzací. Žádné strachy, Vaše předchozí konverzace se neztratily; stačí je pouze manuálně načíst vytvořením nové zprávy s kontaktem nebo vytvořením skupinového chatu a poté se objeví ve Vašem seznamu.

Sloučit konverzace - Jděte ke konverzačnímu seznamu > dlouze klikněte na první konverzaci > klikněte na další konverzace, které chcete sloučit > klikněte na ikonku sloučení v dolním panelu, který vyskočí.

Jaké pluginy jsou k dispozici

S beta verzí je automaticky přiložen SMS plugin. Zároveň díky naší komunitě jsou k mání pluginy třetích stran. Tyto pluginy můžete najít kliknutím na vyhledávací odkaz(y) v správci pluginů v samotné aplikaci.

Nezoufejte, pokud nevidíte Váš oblíbený plugin, k dispozici budou již brzy.

Co máme ještě v plánu

Více pluginů! Nové inovace díky našim technologiím přinesou nové funkce, které jste ještě nikdy neviděli. Disa není omezena pouze ke komunikačním službám. Očekávejte zbrusu nový způsob komunikace a organizace.

Podpora pro tablety?

Ano! Budeme se pomalu rozrůstat na všech typech mobilů a desktopů. Ne každý tablet a desktop je optimalizován pro používání... ale budou!

Co když budu potřebovat pomoct

Navštivte naši interaktivní FAQ stránku a zkuste, zda byla vaše otázka už někdy zodpovězena. Ostatní otázky a připomínky Vám rádi zodpovíme na naší Google+ komunitě (najdete ji na http://www.disa.im).

Pro koho je určena Disa

Pro všechny! Tato aplikace je vhodná pro staré, mladé, super organizované i pro ty líné. Disa je i optimalizována pro "Talk Down" funkce pro špatně slyšící.


Užijte si aplikaci a napište o ní svým přátelům a blízkým.

Otázky, komentáře, návrhy? Prosím navštivte tyto stránky:
http://Disa.im
http://Disa.im/faq.html
https://plus.google.com/communities/114009566886187417546

© Disa 2017

It is important to repeat your most important keywords across your app's metadata to increase your organic rankings on those words. Edit your app description and check the keyword density using our Keyword Character Count

Go to Free Tool

App Ranking History

Track your app's Category and Overall ranking history over time.

Your App rankings depend on many elements such as total number of downloads, download velocity, conversion and retention rate, reviews and ratings and update frequency. Learn more on how to track, compare and improve your category rankings in our Analytics feature.

Read more

Try AppTweak for free!

Start a 7-day free trial now or schedule a demo to see how AppTweak can help you maximize your ASO!