Hubněte s chutí

Hubněte s chutí

OPTIO CZ s.r.o.

 • Store

  Apple
 • Category

  Food and Drink

 • Country

  Saudi Arabia

 • Language

  English

 • Last update

  January 07, 2014

 • Current version

  1.0

 • Avg ratings

  0.0

Hubněte s chutí

App Power
 • App name

  Your app name is quite long enough. 15 characters

  Show ASO best practices
  You can improve it by adding a few relevant keywords. Check out our Keywords Tool to find the best keywords for your app.
  Want to improve your app name? Start a free trial
 • App subtitle

  Your app subtitle is too short. 0 characters

  Show ASO best practices
  iOS 11 introduced an additional keyword indexing field to app’s metadata. Keywords from the Subtitle are indexed by the algorithm and have a lot of weight. We recommend to use all available 30 characters by explaining your app using relevant keywords.
  Want to improve your app subtitle? Start a free trial
 • App description

  The length of your description looks great. 1687 characters

  Show ASO best practices
  You have 1687 characters. Don’t forget to add important and relevant keywords in your description to improve your iTunes app page and optimize your SEO.
  Want to improve your app description? Start a free trial
 • App screenshots

  Ok, that's perfect, your app has enough screenshots.

  Show ASO best practices

  Ok, that's perfect. You have screenshots with the optimized screen dimensions for each device. We hope that users can see how great your app is. Make sure that your first two screenshots showcase your best features, as they will be displayed in the Search Results on the App Store.

  Learn more about app screenshots Start a free trial
 • App versions

  Your app is still in the first version. Did you plan any updates? Users love new features.

  Show ASO best practices

  Your app's last version was released on January 07, 2014. It is important to regularly update your app. Best practices recommend to update your app every 4 to 6 weeks. This means fixing reported bugs, improving existing features, launching new features etc. Keep an eye on users' feedback. The next great features may already be asked by many users.

  Learn more about app versions Start a free trial

Hubněte s chutí

OPTIO CZ s.r.o.

 • Store

  Apple
 • Category

  Food and Drink

 • Country

  Saudi Arabia

 • Language

  English

 • Last update

  January 07, 2014

 • Current version

  1.0

 • Avg ratings

  0.0

Want more insights?

Start a free trial

App Screenshots

Hubněte s chutí Screenshot Hubněte s chutí Screenshot Hubněte s chutí Screenshot Hubněte s chutí Screenshot

Food and Drink Keywords Position

Find best potential keywords for your app by identifying high-volume and low-competition words.

AppTweak helps identify the most relevant keywords for your application. Discover our very complete keyword research tool and get further insigts on which words have the best potential.

Learn more

Description's keywords count and density

Check which keywords are most repeated in your app and your competitors' description and with what frequency.

 • Keyword
 • Count
 • Density
„Pravidlo 6000 kJ změnilo můj život,“ říká Tomáš, tvůrce kuchařky Hubněte s chutí. „Bylo mi 33 a důkladně jsem si užíval to, co mám nejraději – skvělé jídlo ze skvělých surovin. Ale to se bohužel podepsalo na mé váze. A v jeden okamžik jsem si řekl DOST – a začal jsem hledat způsob, jak sice stále jíst skvělé věci, ale zároveň jíst zdravě a především tak, abych shodil váhu. Samozřejmě jsem se nevrhal na různé ‚ověřené‘ diety, ale narazil jsem na jednoduché pravidlo – jezte, co chcete, ale energetický denní příjem by se měl pohybovat kolem 6000–7000 kJ denně. A fungovalo to. Jelikož dobré a zdravé jídlo miluji, nejdříve jsem si zřídil tematický blog a následně jsme se s kolegy nadchli pro vytvoření kuchařky pro asi nejpopulárnější zařízení dneška – iPad.“

A tak vám přinášíme interaktivní kuchařku, která se v sobě snaží spojit hned několik cílů. Naučit vás vařit s fantazií (nejrůznější suroviny, které Češi ještě rozhodně nemají za běžnou součást jídelníčku), z kvalitních surovin a především tak, aby energetická hodnota porce byla vhodná pro dlouhodobé snížení váhy.

Kuchařka „Hubněte s chutí“ obsahuje kromě 21 vyzkoušených receptů také několik videí, přibližujících postup při vaření, samozřejmostí jsou podrobné seznamy surovin vč. energetických hodnot a ke každému receptu je možné si zaslat mailem nákupní seznam. Kuchařku „Hubněte s chutí“ vytvořilo grafické a DTP studio OPTIO CZ a uvádí ji na App Store zároveň v pěti jazykových verzích (kromě češtiny také v angličtině, němčině, francouzštině a španělštině).

Předtím, než napíšete negativní hodnocení, nás prosím kontaktujte. Rádi vám pomůžeme s vaším problémem.

Přejeme vám silnou vůli a dobrou chuť.

OPTIO CZ

It is important to repeat your most important keywords across your app's metadata to increase your organic rankings on those words. Edit your app description and check the keyword density using our Keyword Character Count

Go to Free Tool

App Ranking History

Track your app's Category and Overall ranking history over time.

Your App rankings depend on many elements such as total number of downloads, download velocity, conversion and retention rate, reviews and ratings and update frequency. Learn more on how to track, compare and improve your category rankings in our Analytics feature.

Read more

Try AppTweak for free!

Start a 7-day free trial now or schedule a demo to see how AppTweak can help you maximize your ASO!